Hakkımızda

Ordis doo, Montenegro’da 2019 yılından beri, pazarlama ve danışmanlık faaaliyetlerinin yanısıra emlak sektöründe brokerlık hizmetlerinin gerektirdiği müşteri güven ve memnuniyetine dayalı çalışmalarını yürütmektedir. Montenegro’da emlak sektöründe uzman acente ve proje firmalarıyla geniş portföyüyle, Avrupa ve Türkiye bağlantılı , müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Yeni dönemde, Çözüm ortağı olan Dinamik şirketinin özellikle Türkiye’ deki emlak sektöründe 10 yılı aşkın tecrübe ve birikimi ile  Montenegro’da yatırım yapmak isteyen kişi ve veya kurumlara farklı seçeneklerle müşteri odaklı planlama yapmaya hazırdır.

MİSYON

Değişen küresel dinamizm ile müşterilerinin ihtiyaçlarına özel etik ve şeffaf çalışma anlayışını sürdürmek, hızlı ve nitelikli hizmet sağlamak,

Çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimizin beklentilerinde kalıcı değerler yaratmak.

 

VIZYON

İlham verici, güvenilir ve kaliteli anlayışla etki yaratmak

KATALOG

Karadağ Vatandaşlığı Hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

Karadağ’da menşei ve doğuma dayalı vatandaşlık nasıl alınır?

Karadağ vatandaşlığı almanın en güvenli yollarından biri köken veya doğumdur. Bu, aşağıdaki kategorilerdeki başvuru sahiplerine bir dizi belgeye dayalı olarak verilecektir:

Belli bir noktada ülkeyi terk eden Karadağ vatandaşlarının çocukları;
en az bir ebeveyni Karadağlı olan ve bu ülkede doğan çocuklar;
Karadağ vatandaşlarının yurt dışında doğan ve diğer devletin vatandaşlığını kazanmamış çocukları;
Karadağ vatandaşları tarafından evlat edinilen yabancı çocuklar.

Karadağ’ın vatandaşlık yasasına göre, dünyadaki herhangi bir ülkenin vatandaşları, eski vatandaşlıklarından vazgeçmeye istekli oldukları sürece vatandaşlık başvurusunda bulunabilirler. Karadağ vatandaşlığı almanın birkaç yolu vardır.

2024 yılında Karadağ’da vatandaşlığın alınabilmesinin temel gerekçeleri şunlardır:

Başvuru sahibinin Karadağlı ataları veya yakın akrabaları varsa menşei;
başvuru sahibinin yabancı vatandaşların çocuğu olması ancak Karadağ’da doğması halinde doğum;
başvuru sahibinin bu ülkede oturma iznine dayanarak yaşamış olması halinde vatandaşlığa alınma;
diğer ülkelerle yapılan uluslararası anlaşmalara dayanmaktadır.

Karadağ’da kendi işini kurmak isteyen yatırımcılar, uzun süreli ikamete dayalı olarak vatandaşlık edinme yolunu tercih edebilirler.
kabul yoluyla karadağ vatandaşlığı

2024’te karadağ vatandaşlığı almanın en çok kullanılan yollarından biri kabul veya uzun süreli ikamet olmaya devam ediyor. Çeşitli nedenlerle Karadağ’a taşınan ve burada kalmaya karar veren çok sayıda yabancı vatandaş var.

Karadağ’a oturma izni almanın zor olmadığını düşünürsek burada kalıp geçimini sağlamak daha da kolay. Kabul yoluyla vatandaşlık elde etmenin temel gereksinimleri şunlardır:

başvuru sahibinin 5 yıl uzun dönem ikamet iznine dayanarak Karadağ’da yaşamış olması;
başvuru sahibinin 10 yıl süreyle daimi ikamet iznine dayanarak Karadağ’da yaşamış olması;
Başvurucunun bir Karadağ vatandaşıyla en az 3 yıldır evli olması gerekmektedir.

Ek gereklilikler tüm başvuru kategorileri için geçerlidir. Örneğin, uzun dönem oturma izni almış ve Karadağ’da 5 yıl ikamet edenler, 5 yıllık sürenin tamamında veya 6 ay boyunca 10 aydan fazla süreyle ülkeyi terk etme hakkına sahip olduklarını bilmelidirler.

Karadağ vatandaşlığına başvuru şartlarını yerine getirip getirmediğinizi öğrenmek istiyorsanız avukatlarımız yardım için hizmetinizdedir.

Karadag henuz AB üye değildir. AB yeni dönem açıklamalarına bağlı olarak, 2028 yılında kabulü beklenmektedir.

Karadağ vatandaşlığının çeşitli avantajları vardır; bunların arasında 120’den fazla ülkede vizesiz seyahat etme imkanı da vardır. Ayrıca Karadağ, 2025 yılına kadar gerçekleşmesi gereken AB üyeliğine de başvurdu. Bunların dışında ülke, %9 ile Avrupa’nın en düşük kişisel gelir vergisi oranlarından birini sunuyor.

Karadağ pasaportu şu anda Rehber Pasaport Endeksi’nde 40. sırada yer alıyor. 127 ülkeye vizesiz erişim sağlıyor.

48 saat içerisinde
size döneceğiz